X

(فراخوان دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال (ویژه ي هند

(فراخوان دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال (ویژه ي هند

دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، به شناسایی و انتخاب آثار برتر در قالب تألیف، ترجمه و تصحیح انتقادي متون فارسي، از میان آثاری که برای اولین بار طی ٥ سال قبل میلادی (2017-2012) در هند چاپ شده است اقدام می‌کند.

دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، دومین جایزه منطقه‌ای کتاب سال را در سه بخش تألیف، ترجمه و تصحیح انتقادي متون كلاسيك، با هدف شناسايي و معرفي آثار برتر از میان كتابهايي که برای اولین بار طی ٥ سال گذشته ي میلادی (2017 - 2012) در شبه قاره هند چاپ شده است برگزار می‌کند.

موضوعات و ویژگی های کتاب های برگزیده

مطالعات ایرانی: کلیات/ زبان و زبان شناسی ایرانی/ مردم شناسی/ تاريخ و تمدن ايران باستان/ تاريخ، تمدن و فرهنگ ايران پس از اسلام/ تاریخ علم در ایران/ شعر و ادب فارسی/ هنر و معماری ایرانی/ تصحيح انتقادي متون كلاسيك فارسي/ ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی/ مطالعات فرهنگي مربوط به ایران امروز و ساير موضوعات مرتبط با مطالعات و تحقيقات فارسي و إيراني.

کتاب برگزیده باید دارای ویژگی های زیر باشد:

الف. برخورداری از انسجام ساختاري و محتوايي و ابتکار وخلاقیت در ارائه يافته هاي علمي و پژوهشي مرتبط با موضوع.
ب. ارزشمندی و اثرگذاري فرهنگی و بهره گيري از روش علمي و معیارهای پژوهشي با استفاده از منابع معتبر و مستند.
ج. رعایت دقيق معیارهای اساسی ترجمه در کتب ترجمه شده از فارسي به ديگر زبان ها.
د. به گزيني در تصحيح متون كلاسيك فارسي و رعایت روش علمي و آداب و قواعد فني تصحیح انتقادی همراه با تعليقات و حواشی راهگشا در کتب تصحیح شده.
ه. دارا بودن کیفیت مطلوب مطبعي كتاب، تناسب حجم کتاب با محتوا، فصل بندی دقيق و علمي موضوعات، رعایت هماهنگی فصول و یک دستی مطالب، تنظيم فهارس ضروري، ویراستگي فني و محتوايي، بهره مندي از ظرايف و دقايق هنر کتاب آرایی و نداشتن غلط چاپی.


بدینوسیله از کلیه ناشران، پدید آورندگان و صاحبنظران دعوت می شود یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را جهت شرکت در این دوره از جایزه منطقه ای کتاب سال، تا 20 ماه مي 2018 به یکی از نشانی های زير ارسال نمایند:
ـ ایران، تهران، میدان هفتم تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره7، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران.
-تهران. میدان هفتم تیر. خیابان شهید مفتح جنوبی. رو به روی ورزشگاه شهید شیرودی. خیابان اردلان. پلاک25
ـ هند.دپارتمان زبان فارسی دانشگاه دهلی. دهلی - ۰۷
توجه: در صورت در دسترس نبودن نسخه چاپی و یا دشواری ارسال اصل کتاب، شرکت کنندگان می توانند نسخه الکترونیکی کتاب مورد نظر خود را به رایانشانی bookaward@ketab.ir ،info@bonyadbidel.ir یا persianfoundationnofindia@gmail.com ارسال کنند.
آثار برتر و نفرات برگزیده در مراسمی که به همین مناسبت در شهر دهلي برگزار می شود، معرفی خواهند شد.

تلفن تماس جهت اطلاعات بیشتر :

982188861320+
9_9821888818+

919899058990+
 

 

Related

Share

Post a Comment